Як розкрутити сайт самостійно в Google - 75 порад як просунути сайт самому в пошукових системах в 2021 році

Рішення про самостійне просування свого сайту може бути продиктовано різними причинами. Найпоширеніші з них: бажання навчитися нової спеціальності та фінансові обмеження. Прийнявши таке рішення, людина починає шукати інформацію про те, що потрібно робити, коли, в якому обсязі і втрачається серед великої кількості різноманітної інформації, часто перенасиченої новими термінами. Ми постаралися максимально структурувати досвід фахівців нашого агенції, щоб допомогти користувачеві не потонути в морі нової інформації. Діючи по нашому чек-листу ви зможете домогтися потрібних вам результатів: залучити нових користувачів на сайт і збільшити прибуток.

Просування сайту в ТОП своїми руками - міф чи реальність

Для початку визначимо, що ми маємо на увазі під просуванням сайтів. За даним терміном варто розуміти комплекс заходів по оптимізації сайту щодо вимог алгоритмів пошукових систем з метою популяризації серед користувачів мережі. Чи не станемо обманювати читача, розкрутка сайту - завдання непросте. Більшість власників бізнесу просто звертається до фахівців маркетингової агенції
Але якщо ви налаштовані рішуче на самостійну роботу, тоді вам потрібно буде зробити три речі:
уважно ознайомитися з матеріалом цієї статті;
прочитати книгу, посилання на яку ми дамо трохи нижче; виконувати дані в статті і книзі рекомендації.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Так, доведеться попрацювати.

Але, якщо ви налаштовані серйозно і хочете отримати хороший результат, тоді у вас все вийде.

Плюси і мінуси самостійного просування свого сайту

Розкручувати сайт самостійно досить складно. Але, проте цікаво! Ви зможете самостійно розібратися з сучасними трендами ефективного інформаційного розвитку, отримати знання, які можуть стати в нагоді в майбутньому.
Просування своїми силами:
Основним недоліком самостійного просування є те, що вам потрібно в рази більше часу, ніж фахівцям маркетингової агенції. Тим часом ваші конкуренти не будуть чекати і можуть зайняти частину ринку, яка могла б бути вашою.

У чому користь цієї статті для того, хто хоче самостійно просувати свій сайт

Пошукові системи регулярно щось змінюють у пошукових алгоритмах. Особливо це любить робити Google. Обивателю за цими змінами стежити колись, та й немає сенсу. Але, ці зміни чітко відслідковують професійні seo-фахівці. За останні три роки Гугл ввів велику кількість нововведень. Серед них відключення оголошень справа в контекстній рекламі, алгоритм ранжування при пошуку на мобільних пристроях, запит доступу до CSS стилям і Java скриптів від Google Bot і багато іншого. Статті на тему самостійної розкрутки пишуться регулярно, професіонали і початківці майстра діляться своїм досвідом, акцентують увагу на нюансах.
Однак, практично всі статті написані дуже мудро для того, хто мало або зовсім не розбирається в темі. Наша стаття як раз для тих, хто раніше ніколи не займався розкруткою сайтів, але хоче спробувати. Ми зібрали максимум корисних порад, розділили їх на розділи для вашої зручності, щоб в разі чого ви могли легко знайти потрібну інформацію. Отже, приготуйте собі чай або каву, влаштовуйтеся зручніше і ласкаво просимо в світ seo-просування!

1
Вивчайте матчастину або прочитайте книгу про seo-просування сайтів

Без теорії обійтися не вдасться ніяк. Процес розкрутки сайтів насичений своєю специфічною термінологією. Для того, щоб розуміти, про що йде мова в тому чи іншому розділі статті, для початку потрібно мати поняття про те, що стоїть за тим чи іншим терміном. Є одна дуже хороша книга, написана простою мовою. Її ми рекомендуємо всім, хто хоче зайнятися самостійним просуванням. Це створена двома авторами, І. Ашманова, А.Івановим "Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах"

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
У книзі 500 сторінок цікавого тексту, який допоможе вам зрозуміти базові речі про самостійне розкручування і просування сайтів. Ви дізнаєтеся:
 • Де шукати відвідувачів, яких може зацікавити ваш сайт;
 • Як працює алгоритм сучасних пошукових систем;
 • Як зробити свій сайт видимим для Гугла, Яндекса і інших систем;
 • Які існують методи оцінки розкрутки сайтів;
 • Як аналізувати контент, який містить ваш сайт;
 • Ранжування посилань і його значення для сайту;
 • Поняття спамдексинг;
 • Нестандартні методи просування сайтів;
 • Які зображення доцільно завантажувати на свій сайт;
 • Про особливості текстів для сайтового наповнення і багато, багато іншого. В останніх розділах книги наведені приклади кейсів з розкручування деяких видів бізнесу. Завантажити книгу можна тут. На читання у вас піде декілька днів, а одержана інформація - безцінна.

2
Вивчіть інтереси ринку, який хочете завоювати

Просування завжди починається зі збору інформації, її вивчення і аналізу. Ринок складається з покупців і продавців, тобто наших потенційних покупців і наших конкурентів.
Вивчаємо цільову аудиторію для просування сайту

Для того, щоб знати, в якому форматі підносити інформацію потенційному покупцеві, потрібно визначитися:

 • Хто є нашою цільовою аудиторією;
 • Де наша цільова аудиторія проводить більше часу, в яких соціальних мережах, на яких ресурсах, яка інформація її цікавить і т.д .;
 • Фінансові можливості нашого потенційного покупця;
 • Інше.

Одним словом, ми збираємо максимум доступної інформації про те, хто наш покупець, якою мовою з ним потрібно спілкуватися, для того, щоб правильно сформулювати свою пропозицію.
Вивчаємо конкурентів

Крім покупців на ринку існують і розвиваються конкуруючі фірми. Вивчення конкурентів дозволить нам знайти прогалини, які ми можемо заповнити, дати покупцеві те, чого немає у інших і вирватися в лідери. Вивчення конкурентів також буде корисно для складання образу нашого покупця.

3
Починайте застосовувати отримані знання для створення свого сайту

Після прочитання книги можна приступати до ознайомлення з порадами і починати впроваджувати їх в життя. Якщо ви поручили розробку свого ресурсу професійним програмістам, то в технічному завданні врахуйте отримані з книги знання по SEO. Тим більше це варто зробити при самостійній розробці. Програміст, навіть дуже хороший програміст, працює за технічним завданням і не може здогадуватися про те, що в результаті хоче отримати замовник. Тому постарайтеся скласти технічне завдання так, щоб були враховані всі ваші побажання. Важливо викласти їх доступно, просто і зрозуміло. Якісно виконане ТЗ (технічне завдання) є гарантією добре виконаної роботи.

4
Визначаємо семантичне ядро для майбутнього сайту

Якщо ви прочитали книгу, то ви вже знаєте, що семантичне ядро складається з розбитих на групи ключових запитів. Під цим поняттям маються на увазі ті слова, які вводить людей в рядок пошуку, коли шукає щось в мережі. Шукати ключові слова можна трьома способами:
 • Звернутись за допомогою до семантику. Семантик - це та людина, яка професійно займається підбором ключових слів, використовуючи при цьому спеціальні програми і свої власні вміння і навички;
 • Скористатися платною програмою Key Collector;
 • Через систему контекстної реклами Google Adwords. Система дає можливість підібрати запити через створення нової рекламної кампанії. В процесі Google Adwords буде давати поради щодо ключових слів, які можна використовувати для складання нашого семантичного ядра. Також в даній системі є такий інструмент, як планувальник ключових слів.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Розібратися більш глибоко з даною темою можна, прочитавши кілька тематичних статей. Завдання не найскладніше, ви легко з цим впораєтеся. Або скористайтеся допомогою семантика.

5
Використовуйте різні джерела для збору ключових слів

Для того, щоб найбільш різнобічно підійти до пошуку ключових слів, варто використовувати не одне джерело, а декілька. Варіантів існує досить, серед них є як платні, так і безкоштовні програми. Популярністю серед фахівців даного напрямку користуються Google Ads Keywords Tools, Google Search Console і Яндекс Wordstat. Не обмежуйте себе одним ресурсом, спробуйте підійти до вирішення завдання з різних сторін.

6
Групуйте ключові слова

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
За підсумком попереднього кроку ми отримаємо певну кількість слів і фраз, які задає користувач в рядку пошуку. Вони можуть мати різні варіанти, але загальну спрямованість. При цьому частота кожного варіанту запиту буде різною. На основі цієї інформації визначаються чотири види ключових слів.
Ключові слова:
Частота використання ключових слів впливає на трафік і конкуренції. Високочастотні ключі дають більше відвідуваності, при цьому пам'ятайте, що конкуруючі ресурси також їх використовують. Розумно використовувати більш частотні запити для метатегів, а для оптимізації сторінок - середньо і низькочастотні.

7
Пам'ятаємо про продавців і регіональних словах

Згадайте, як зазвичай ви шукаєте якийсь товар в гуглі? Вписуючи свій запит в рядок пошуку майже завжди користувач використовує такі слова як "купити". Якщо потрібно купити швидко, то ще й вказується місто або регіон.
Ключові слова в таких випадках можна розділити на три види:
 • Транзакційні, тобто ті, які описують дію, яке хоче зробити користувач. Наприклад, купити, замовити, пройти обстеження і т.д .;
 • Геозалежні. Ключові слова, які описують прив'язку до місцевості: в Україні, в Ізраїлі, за кордоном та інше.
 • Брендові, коли користувач шукає товар певної марки, бренду.
Правильно підібраний пул ключових слів потрібен буде також для постановки завдання для копірайтера, або самостійного написання продаючих текстів, опису категорій або товарів.

8
Приміняйте принцип кластеризації

В даному аспекті кластеризація - це розміщення ключових слів на різних сторінках сайту. Також, як ваші товари можна розбити на категорії, так і до кожної з категорій можна застосувати певний набір ключових слів. Таким чином, загальний пул ключових слів ділиться на кластери, кожен з яких має відношення до певної цільової сторінки.

9
Розширте семантичне ядро для вашого сайту

Найбільш помітний результат від використання ключових фраз і слів можна отримати тільки якщо ефективно і раціонально їх використовувати. Якщо не брати до уваги різні варіанти запитів, назв, видозмінених слів, то можна втратити частину потенційних споживачів. Підбираючи ключі для цільових сторінок не забувайте про використання інформаційних ключових запитів. Наприклад, "як вибрати матрац для дитячого ліжка". Перед покупкою люди часто шукають інформацію, яка буде їм корисна і допоможе зробити правильний вибір. Розширивши семантичне ядро, ви створите міцну і якісну основу для просування вашого ресурсу.

10
Враховуйте найпоширеніші помилки при роботі з ключовими словами

Складання набору ключових слів, формування семантичного ядра - процес непростий і дуже важливий для всієї подальшої роботи. Це свого роду фундамент, база, на якій буде побудована вся подальша робота по розкрутці нашого бізнесу. Тому ми приділяємо стільки уваги цьому крокові і даємо вам практично детальний опис як діяти.
Досвідчені фахівці застерігають від досить поширених помилок початківців сео-фахівців:

Не варто повністю покладатися на програми, які підбирають ключі автоматично.

 • Перевіряйте результат і видаляйте зайві слова і фрази, які можуть в майбутньому нашкодити просуванню;
 • Семантичне ядро є фундаментом, але не забуваємо при цьому приділяти увагу і якісно працювати з контентом, посилальною масою, перелінковкою і т.д. Якщо ви створили якісний фундамент, то це ще не означає, що зверху можна ставити хисткий сарай, надбудова також повинна бути високоякісною;
 • Використовуйте різночастотні запити, які не акцентують всієї уваги тільки на самих популярних.

11
Розробляємо правильну структуру сайту

Для початку визначимо, якою має бути структура нашого сайту. Тут все досить просто. Уявіть собі, що ваш товар люди шукають в супермаркеті. Промалюйте для себе схему, в який відділ вони підуть за ним, на якій полиці будуть шукати. Якщо говорити розумними словами, то вам потрібно визначити для ваших продуктів категорії і підкатегорії. Можна піти зовсім простим шляхом і не винаходити заново колесо - знайдіть сайт найбільшого конкурента і подивіться, як організовані категорії у нього.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Якщо ваша мета - розробити сайт інтернет-магазину, тоді логічно, коли структура меню сайту має такий
вигляд:
Головна сторінка -
Категорії -
Підкатегорії -
Товари
Так можна розділити практично кожен вид підприємництва та створити структуру за категоріями. Незалежно від того, продаєте ви готові товари або надаєте послуги. Кожна категорія є окремою цільовою сторінкою з певним набором ключових запитів.

12
Адаптуйте структуру сайту під нішевий попит

Розробляючи структуру сайту слід спиратися за попит в тій ніші, до якої відноситься ваш товар або послуга. Процес створення структури сайту відбувається одночасно з формуванням семантичного ядра. Від правильної розбивки сторінок залежить, наскільки зручно буде користувачеві користуватися сайтом, переходити між сторінками, шукати потрібний продукт. Також структура сайту впливає на індексацію і розподіл посилальної ваги.

13
Обирайте надійний хостинг

Віддавайте перевагу надійним і перевіреним часом провайдерам, які мають хорошу репутацію. Вибираючи провайдера, багато хто орієнтується на вартість його послуг. Це зрозуміло, але не зовсім правильно. Існують провайдери, які пропонують безкоштовний хостинг, але такий варіант хороший для найпростіших сайтів. Дана опція не підходить для серйозних інтернет-проектів. Крім того, ви не зможете розраховувати на якісну технічну підтримку і сервіс від безкоштовного ресурсу.
Вибираючи провайдера, звертайте увагу на такі аспекти:
 • Вартість. Зараз не проблема знайти стартові, але надійні варіанти пакетів за прийнятною вартістю. При цьому зверніть увагу, що входить в пакет послуг;
 • Кількість доменів і майданчиків, які ви плануєте розміщувати;
 • Наявність сервісу електронної пошти;
 • Якість і оперативність служби технічної підтримки;
 • Як довго існує провайдер, відгуки на сайті, на сторінках в соціальних мережах і т.д .;
 • Наявність партнерських відносин з реєстраторами доменів. Якщо у провайдера є укладені договори з реєстраторами, то у них ви зможете отримати допомогу в оформленні доменів, що значно заощадить вам час.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

14
Купуючи домен, зверніть увагу на його історію

Перед тим, як придбати доменне ім'я, дізнайтеся його історію, репутацію. Якщо раніше було накладено фільтр або домен був в лазні, вам знадобитися витратити додаткові зусилля і гроші для відновлення репутації.
Кілька порад щодо вибору доменного імені:

 • Вибирайте коротке доменне ім'я. Максимальна довжина повинна складати три-чотири слова;
 • Назва домену має відображати суть ресурсу і містити ключові слова. Таким чином ті користувачі, які вперше заходять на сайт, матимуть поняття про що він і які товари, послуги там продаються;
 • Географічна прив'язка. Якщо ваша цільова аудиторія обмежена певним регіоном, тоді має сенс вказати місце розташування в домені;
 • Брендове ім'я. Відвідувачі можуть запам'ятати вас по торговій марці, якщо вона має яскраве і запам'ятовуюче ім'я;
 • Використовуйте доменне ім'я верхнього рівня. Найбільш популярним є .com.

15
Чого слід уникати при виборі доменного імені

Деякі аспекти можуть негативно вплинути на сприйняття домену користувачами, тому слід їх уникати при виборі імені.
Наприклад:
 • Використання тире і чисел;
 • Помилки в словах і назвах організацій. Такі ознаки характерні для сайтів, які займаються фішингом і поширюють спам;
 • Співзвучність з відомими брендами може спричинити за собою скарги на порушення авторського права, блокування і судового розгляду.

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

16
Наповнюйте сайт потрібною для користувача інформацією

Контент - це інформація на сайті. Сюди входять такі матеріали:

 • Текстові (статті, рецепти, описи, блоги, тощо);
 • Аудіо-контент (звуки, аудіо-книги, пісні відомих гуртів і музикантів);
 • Зображення (Схеми, картинки, фотографії);
 • Відео-контент (майстер-класи, відеоуроки, кліпи, фільми).
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Якісний контент може дати приголомшливий результат для комерційного ресурсу і збільшити продажі. Сучасні пошукові системи вміють відрізняти корисний контент від інформаційного сміття, тому те, що може бути корисно користувачеві, позитивно впливає на ранжування ресурсу.

17
Контент повинен бути не тільки для машин, але і для людей

Підбираючи і створюючи матеріали для свого сайту пам'ятайте, що по той бік монітора сидить жива людина, яка буде чи не буде переглядати те, чим ви наповнюєте свій ресурс. Ваша мета - завоювати його увагу, зробити так, щоб він провів якомога більше часу на сайті. Те, що буде корисно і цікаво, швидко пошириться по мережі і без реклами. Люди діляться з іншими корисними інформативними статтями, красивими картинками, захоплюючими відео.
Це те, що називається природним просуванням, і його великий плюс в тому, що ви не витрачаєте на нього гроші. Ви просто написали корисний, унікальний текст, зняли якісне відео або фото. Органічне поширення розміщених на вашому сайті матеріалів забезпечить вам приплив потенційних клієнтів, які перейдуть за посиланням.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

18
Меню сайту має бути дружнім до користувача

Сучасний користувач не любить довго блукати по сайту в пошуках потрібної йому інформації, послуги, товару. Меню повинно бути таким, щоб користувач за короткий час зміг знайти те, що йому потрібно. Створіть таке меню на своєму сайті, що буде зрозуміло користувачеві.

19
Унікальний оригінальний дизайн приверне увагу відвідувачів

Крім зручної структури меню, важливе значення для розкрутки сайту має якісний дизайн. Колірна гамма, розмір шрифту, наявність таблиць, списків, ілюстративного матеріалу повинно викликати бажання зробити покупку, а не відштовхнути. Погодьтеся, користувач набагато охочіше залишиться на сайті, візуальна подача якого буде радувати око. Не варто перевантажувати сайт зайвими елементами дизайну. Добре сприймається сайт, де зліва розташовані категорії товарів, а праворуч самі товари.

20
Поради психолога по сприйняттю кольорів людиною

Як і в рекламі, колірна гамма сайту впливає на прийняття рішення користувачем. Переважно це відбувається на підсвідомому рівні, так що не варто нехтувати таким нюансом. Ваше завдання підібрати той колір, який буде формувати позитивний імідж вашої компанії, підвищувати конверсію і допомагати розкрутці сайту.
Значення кольору:
Кольорове рішення сайту має важливе значення при розкручуванні, адже користувач набагато охочіше проведе час на тому сайті, який буде йому приємний візуально.

21
Розміщуйте на цільових сторінках вашого сайту унікальну і корисну інформацію

Важливе значення для розкрутки сайту має контент. Цікавою, корисною інформацією користувачі діляться зі своїми друзями і знайомими на інших сайтах і в соціальних мережах. Посилання з особистих блогів на ваш сайт приведуть нових відвідувачів, а значить і потенційних клієнтів.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Яким повинен бути контент, щоб він позитивно впливав на розкрутку сайту:
 • Написані для людей, оптимізовані для пошукових систем тексти;
 • Тематичні зображення;
 • Унікальні статті, що знайомлять користувача з товарами або послугами, які пропонує сайт;
 • Відеоогляди продукції, яку реалізує ваш сайт.

22
Захоплюючий і експертний текстовий контент

Як отримати текстовий контент, який не тільки буде утримувати користувача на сайті, але і простимулює його поділитися прочитаним з іншими користувачами мережі?
Є два варіанта:
 • Замовити сео-текст у фрілансера. Знайти виконавця можна на біржах, ціна текстів для сайтів на різну тематику може бути різною - від 1 долара і вище. Для написання якісного тексту важливо надати копірайтеру чітке технічне завдання з набором ключових слів. Використання ключових слів під час написання текстів важливо для успішного просування вашого сайту;
 • Писати тексти самостійно. Завдання здається простим на перший погляд, але, насправді, хороших копірайтерів вкрай мало і далеко не кожна людина без досвіду може запросто сісти і з першого разу написати хороший сео-текст. Тому, якщо ви хочете робити цю частину просування сайту самостійно, доведеться повчитися.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

23
Використовуйте семантичне ядро сайту для написання текстів

Якщо ви все ж вирішили писати сео-текст для свого сайту самостійно, тоді дотримуйтеся певних правил. І перше з них - використання ключових слів з семантичного ядра вашого сайту. З ключовими словами потрібно бути обережними, щоб не переспамити, інакше можна отримати зворотній очікуваний результат. Написаний текст повинен бути грамотним, легко читатися, таким, щоб відвідувач сайту не закрив його через кілька секунд.

24
Вписуйте ключеві слова органічно

Ви не можете просто написати в тексті кілька разів "купити червоний светр" в хаотичному порядку. Текст повинен нести змістовне навантаження, тому ключові слова, які ви використовуєте при написанні тексту для сайту, з оточуючими словами і фразами повинні бути як єдине ціле.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Професійні копірайтери радять:
 • Перші три ключові запити для вашого сайту повинні бути вжиті в прямому входженні;
 • Решта слів, які складають семантичне ядро сайту повинні бути присутніми в тексті, хоча б один раз; Кількість ключових слів на 2 000 символів тексту не повинні бути більше п'яти;
 • Використовуйте ключові слова в заголовках;
 • Ключові слова розміщуються в тексті рівномірно.

25
Враховуйте поради професіоналів при написанні статей для свого сайту

Вимоги до текстів, використання ключових слів і змісту змінювалося протягом усього часу, поки існує таке поняття як розкрутка сайтів. На сьогоднішній день орієнтуватися слід на користувача, його потреба в корисній інформації та якісній її подачі.
Що рекомендують копірайтери з багаторічним досвідом:

 • Обсяг тексту для категорій повинен бути не менше 2 000 символів без пробілів;
 • Використовуйте заголовки різного рівня (h1-h6);
 • Розміщений на сайті текст повинен легко читатися;
 • Розділіть текст на невеликі абзаци;
 • Пишіть продающі заголовки і підзаголовки;
 • Мінімум води - більше сенсу;
 • Завжди пам'ятайте, що текст на сайті буде читати жива людина і йому має бути цікаво.

26
Пишіть заголовки з входженням ключових слів з семантичного ядра сайту

Заголовки і підзаголовки повинні бути складені таким чином, щоб підвищити релевантність сайту. Логічно, що в заголовках слід використовувати ключові слова і фрази. Головне - не перестаратися, щоб не перевищити допустимий рівень заспамленності.

27
Зацікавте потенційного покупця

Ви - власник сайту. Ви знаєте свій товар, послугу так, як ніхто інший. Ваше завдання - написати такий опис для вашого товару, який змусить потенційного покупця захотіти його купити. Робіть акцент на вигодах і перевагах товару. Покажіть відвідувачеві сайту, як він зможе вирішити свою проблему за допомогою вашого товару. Про недоліки можна промовчати, якщо такі є. Десь можна прикрасити, але не перестарайтеся, щоб не обманювати покупця. Пишіть про те, що реально можна купити на вашому сайті.

28
На успішну розкрутку сайту позитивно впливають відео-огляди

Сучасному відвідувачеві сайту лінь багато читати, люди все частіше віддають перевагу перегляду відео. Пошуковій системі, за великим рахунком, все одно, читав користувач статтю на сайті або дивився відео.
Дайте людині вибір між тим чи тим, головне - утримати увагу, зацікавити настільки, щоб потенційний клієнт провів на сайті певний час. Для ефективного просування самим раціональним рішенням є одночасне розміщення на сайті тексту і відео з оглядом описуваного продукту.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

29
Балуйте відвідувачів якісним візуальним контентом

Пам'ятайте, що відвідувач залишиться на сайті тільки в тому випадку, якщо його погляд знайде за що йому зачепитися. Використовуйте максимально якісні зображення. Якщо є можливість зробити унікальні фото свого товару силами професійного фотографа - це ідеальне рішення. Якщо такої можливості немає, тоді купуйте якісні фотографії через фотобанки. А якщо вже ви завантажуєте з інших сайтів, то не полінуйтеся знайти зображення в хорошій якості і з високою роздільною здатністю. Не забувайте про те, що колірне рішення сайту і зображення на ньому повинні виглядати гармонійно.

30
Корисне наповнення вашого сайту - основа успішного просування

Ключовий фактор, який впливає на ранжування сторінки - контент. Пошукові системи проводять аналіз вмісту сайту за своїми алгоритмами і оцінюють реакцію користувачів.
Оцінювання здійснює по декількох поведінкових факторів:

 • Час, який користувач провів на сайті;
 • Глибина переглядів;
 • Відсоток відмови;
 • Повернення користувача до пошуку.
Чим більше часу відвідувач сайту витратить на читання текстів, розглядання зоб раженьабо перегляд відео, тим позитивніше це відіб'ється на просуванні сайту.

31
Враховуйте ключові фактори, що впливають на якість контенту

Щоб самостійне просування сайту було ефективним, при створенні контенту враховуйте слідуючі чинники:

 • Релевантність. Інформація на Вашому сайті повинна повністю задовольняті потреби споживача. Якщо людина прийшла на сайт купити червоний светр з оленем, то самє його він там повинен знайти;
 • Унікальність. Інформація, розміщена на вашому сайті повинна бути унікальною, а не скопійована у конкурентів. Унікальність текстів, що розміщуються можна перевірити за допомогою таких ресурсів як Text.ru, Advego, Content Watch;
 • Заспамленість. Даний показник показує кількість ключових слів на певну кількість тексту. Перевіряється за допомогою тих же ресурсів, що і унікальність;
 • Водність. Менше води - більше корисної для користувача сайту інформації!

32
Дайте відвідувачам сайту більше корисної інформації про продукт

Крім комерційного контенту для успішної розкрутки сайту важливий - інформаційний. Що мається на увазі? Це та інформація, яка дасть користувачеві знання про способи застосування, варіанти використання товару, його переваги, чому саме цей продукт або послуга краще ніж аналогічні у конкурентів. Застосування комерційного контенту більше доцільно для сторінок з товарами, в категоріях більше використовується інформаційний. Такі тексти позитивно впливають на просування ресурсу, так як відвідувач знаходить в них потрібну йому інформацію. Задоволений отриманими на сайті відповідями потенційний покупець стає реальним.

33
Інфографіка підвищує залученість відвідувачів сайту

При написанні інформаційних текстів для сайту доцільно використовувати інфографіку: графіки, діаграми, таблиці. Таким чином можна проілюструвати ключові моменти пропонованого матеріалу, утримати увагу користувача і акцентувати увагу на важливих питаннях. Для створення інфографіки можна використовувати платні і безкоштовні сервіси.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Популярністю серед безкоштовних сервісів користуються:

 • Google Charts;
 • Visual.ly;
 • Pictocart;
 • Creately.

34
Додайте на сайті інструкцію і керівництво користувача

Щоб залучити ще більше уваги до сайту, створіть і розмістіть на певних сторінках інструкції по користуванню тим чи іншим предметом. Якщо людина не купить товар, то, можливо, захоче скачати з сайту інструкцію. Дозвольте йому це зробити в обмін на його контактну інформацію - номер телефону, адресу електронної пошти. Дана операція називається збором лідів. У вас буде певна база даних, яку можна буде використовувати для розсилки новин, інформації про нові надходження, акції та розпродажі.

35
Надавайте відвідувачам сайту додаткову інформацію про товар

Одним з форматів подачі додаткової інформації є відеоогляди. Так ви завоюєте довіру покупців і допоможете своєму сайту просунутися в рейтингу пошукових систем.
Яка інформація подається в відеооглядах: особливості продукту, способи використання, коли застосовувати і кому він може бути корисний. Для техніки можна зробити краш-тест. Особливо подобаються людям різні випробування. У таких роликах штучно створюються екстремальні умови, щоб випробувати товар на міцність. Такими відео відвідувачі із задоволенням діляться з друзями.

36
Подбайте про юзабіліті вашого сайту

Google Analytics містить різні A / B-тести, використання яких допомагає оцінити, як користувач відреагує на вміст сайту, його оформлення, колір кнопок і т.д. Маючи таку інформацію, ви будете знати, що потрібно поліпшити, а що і так чудово працює і сприяє успішному просуванню вашого сайту.

37
Займайтеся SEO оптимізацією сайту

Пошукові системи краще реагують і підтримують сайти, які відповідають їх вимогам. Приведення сайту у відповідність вимогам пошукових систем називається оптимізацією. Це важлива частина просування, але досить складна в технічній частині. Якщо не впевнені в своїх силах, тоді довірте це питання спеціальній людині - оптимізатору. Якщо ви вирішите все ж розбиратися самостійно, тоді спочатку рекомендуємо вивчити кілька статей на цю тематику. Самостійна оптимізація навряд чи пройде без помилок, але ви зможете їх уникнути, якщо ґрунтовно вивчите це питання.

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

38
Використання мета-тегів при самостійному просуванні сайту

Мета-теги потрібні для того, щоб пошукові системи могли вірно ідентифікувати про що йде мова на сайті. Роботи пошукових алгоритмів беруть дані для ранжирування з мета-тегів. Дані з тегів враховуються пошуковими роботами при ранжуванні. Два мета-тега, які ви повинні знати і правильно з ними працювати, якщо займаєтеся самостійним просуванням сайту це Title і Description. Довжина кожного з них обмежена правилами, кожен з них повинен бути унікальним і релевантним тій інформації, яку містить сторінка сайту.
Тег Title

Довжина тега максимум 80 знаків. Це може бути високочастотний запит, уніфікований під конкретну сторінку. Як приклад розглянемо тег Тайтл з однією з сторінок сайту Розетка.
Мета-тег Description

Оптимальна довжина цього тега становить до 300 знаків. Зазвичай складається у вигляді короткого, але ємного оголошення про товар, послугу. При написанні тега Діскріпшін уникайте повторюваних слів.

39
Створення sitemap.xml без програмістів

Що таке sitemap.xml і для чого вона потрібна? Даний файл використовується пошуковими системами при визначенні ієрархії сторінок. Завдяки цьому файлу, який розміщується в кореневому каталозі, Гугл, Яндекс або інший пошуковик розуміють яка сторінка є пріоритетною. Сюди ж вноситься інформація про зобрадення і відео, які розташовані на сайті.
Щоб не вдаватися до допомоги програмістів, а своїми руками зробити карту сайту, можна скористатися одним з трьох інструментів:

 • XML sitemap generator;
 • XML-Sitemaps;
 • My Sitemap generator.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Програми досить прості в роботі. Вам потрібно просто ввести адресу вашого сайту і через деякий час ви отримуєте готовий файл. Згенерований програмою файл потрібно розмістити в кореневу папку вашого сайту

40
Створіть для свого сайту файл robots.txt

Щоб зайва інформація не потрапляла в пошукові системи, потрібно створити і налаштувати файл robots.txt. Йдеться про такі сторінки сайту як контакти, пошук по сайту або кошик. Створюється він досить просто, якщо знати, які команди при цьому використовувати.

41
Налаштування файлу robots.txt для успішного просування сайту

Вкажіть в файлі перелік сторінок сайту, які не підлягають індексації. Зазвичай сюди входять сторінки кошика, пошуку по сайту, реєстрації і т.п. Ці сторінки не несуть користувачеві корисної інформації, тому вони не повинні відображатися в результатах пошуку. Після створення і налаштування файл копіюється в кореневу папку, де у нас міститься карта сайту.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

42
Перелінковка сторінок

Перелінковкою називається зв'язування різних сторінок сайту між собою за допомогою посилань.

43
Перелінковки:


Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

44
Мікророзмітки сайту

Пошукові роботи сприймають контент сайту не так, як людина. Вони можуть аналізувати весь вміст сайту, виділяти ключові слова, але сенс того, що пишеться на сайті вони не розуміють. Для того, щоб спростити завдання пошуковим роботам програмісти придумали семантичну мікророзмітку. Вона включає в себе теги і атрибути, які говорять пошуковим роботам що це - зображення, відео, список.

45
Використовуйте зовнішні фактори просування при самостійній розкрутці сайту

Отже, ви самостійно створили сайт. Провели внутрішню оптимізацію, написали яскраві запам'ятовуючі тексти, зняли чудове, інформативне відео. Ваш сайт - зразок для наслідування, все ідеально. Але відвідувачів чомусь немає, замовлень немає, прибутку немає. В чому причина? Якщо вашому сайту більше 2 років, і ви просто вносили зміни, то вже через кілька місяців почнеться відчутний приплив користувачів на сайт. Якщо ви самостійно створювали сайт з нуля, тоді потрібно повідомити пошуковим системам про його появу. Також варто розповісти про нього людям через соціальні мережі. І це будуть наші наступні кроки в процесі самостійного просування сайту.

46
Самостійно зареєструйте свій сайт в пошукових системах

Якщо вже ви налаштувалися займатися самостійним просуванням свого сайту, тоді варто робити все послідовно і правильно. Після створення сайту слід повідомити пошуковим системам про його існування. Це потрібно для того, щоб він скоріше був проіндексований і його змогли побачити користувачі всесвітньої мережі Інтернет. Інформацію про те, як пройти таку реєстрацію, можна знайти на ресурсах для веб-майстрів. Наприклад, щоб налаштувати показ свого сайту в Гугл, слід налаштувати в Search Console. Зробити це досить просто - достатньо перейти за вказаними посиланнями і виконати все, що сказано в інструкції.

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

47
Постійно аналізуйте, відстежуйте зміни і дивіться статистику по вашому сайту

Щоб просування сайту принесло очікуваний результат, недостатньо один раз зробити роботу і просто чекати, коли ж на сайт піде натовп клієнтів. Необхідно регулярно відстежувати, як веде себе відвідувач сайту. На що він реагує позитивно, а що йому категорично не подобається. Як би запустити людину в кімнату і з боку спостерігати за його поведінкою. Відстежувати поведінку користувачів власнику сайту допомагають інструменти аналітики від таких пошукових гігантів як Google і Яндекс. Напевно ви чули про такі додатки як Google Analytics. У Яндекса є свій аналог - Яндекс Метрики. Використовуйте їх і ви будете в курсі реакцій відвідувачів сайту на ті чи інші компоненти контенту.

48
Аналізуйте юзабіліті сайту

Навряд чи відвідувач залишиться довго на сайті, дизайн якого йому неприємний, викликає негативні емоції, дратує. У Google Analytics є інструменти, які допомагають зробити інтерфейс сайту більш дружнім і зручним користувачеві. Йдеться про A / B-тестах. Даний інструмент фіксує реакцію відвідувачів сайту на різні елементи дизайну. Таким чином, коли ви побачите, що ваша супер-ідея зробити кнопку замовлення одного кольору з фоном не сприймається відвідувачами сайту, ви можете внести зміни в дизайн. А потім, за допомогою все тих же тестів, подивитися як зміни вплинули на поведінку аудиторії.

49
Зареєструйтесь в прайсах та каталогах

Щоб підвищити довіру користувача до сайту, виконайте самостійну реєстрацію в різних бізнес-каталогах і прайсах. Так ви отримаєте додаткові джерела трафіку, що допомагає в просуванні. Місця розміщення вибираються в залежності від країни, в якій знаходиться ваша цільова аудиторія. Популярним ресурсом в Україні є hotline.ua, freemarket.ua, nadavi.net і т.д.

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

50
Зробіть так, щоб ваш сайт коректно відображався на мобільних пристроях

Сучасні мобільні пристрої використовуються людиною для пошуку інформації та переглядів сайтів. Все частіше і частіше онлайн-покупки оформляються через мобільні пристрої. Якщо для вас важливо, щоб користувачі бачили коректне відображення сайту на смартфонах і планшетах, подбайте про наявність мобільної версії сайту і про те, щоб в ній не було помилок.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

51
Своєчасно повідомляйте пошуковим системам про внесені зміни

Використовуйте Google Search Console. Даний інструмент дає можливість отримувати інформацію про поведінку користувача на сторінці протягом заданого періоду часу. Ви можете бачити, які ключові слова є найбільш магнітними для відвідувачів, вчасно виявити допущені помилки. Система також надає інформацію про накладення фільтрів на сайт або інших обмежень.

52
Прискорюйте індексацію контенту і сторінок за допомогою Google Search Console

Раніше ми створили файл sitemap.xml. Займаючись самостійним розкручуванням сайту, постарайтеся не випускати, здавалося б, дрібниці. Просування сайту - заняття не одного дня, що має на увазі під собою виконання ряду обов'язкових дій. Ви неначе конструюєте машину, якщо пропустите якийсь один гвинтик, вона не буде їхати з потрібною вам швидкістю.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Щоб прискорити індексацію сайту використовується вищезгаданий файл, який відправляється за інструкцією:

53
Регулярно виконуйте аналітику сайту

Професійні сео-фахівці регулярно відстежують статистику і виконують аналітику за такими показниками:

 • Число відвідувань сайту за місяць;
 • Скільки сторінок переглянуто;
 • Показники відмов;
 • Середня тривалість перебування відвідувачів на сайті;
 • Найбільш магнітні ключові слова

Якщо ви займаєтеся самостійним просуванням сайту, тоді це завдання лягає на ваші плечі. Щоб зібрати статистику і проаналізувати дані використовуються такі інструменти як Яндекс Метрики і Google Analytics.

54
Зареєструйте свій сайт на Google «Мій бізнес»

Відносно новий, але встиг стати незамінним інструментом розкрутки сайтів
Додаток абсолютно безкоштовний, в ньому легко самостійно розібратися. Виконавши реєстрацію на картах Гугл ви зможете поліпшити позиції свого сайту в пошуковій видачі. Крім того, після реєстрації ви отримуєте розширений сніппет, який користувач бачить при видачі. Не будемо багато про нього говорити, в даному додатку дійсно дуже легко розібратися навіть без інструкцій і порад.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

55
Використовуйте зовнішні посилання, які приведуть нових користувачів до вас на сайт

Вплив зовнішніх посилань поступово знижується, але поки що їх використання дає результат. Тут головне не перестаратися, щоб не отримати штрафні санкції, тому що даний метод відноситься до сірих методів просування. Тому, займаючись самостійним розкручуванням, уважно вивчіть це питання і будьте розважливі при покупці зовнішніх посилань.
1. Використовуйте для покупки тільки тематичні ресурси;
2. Розміщуйте посилання тільки в статтях на схожу тематику;
3. Постарайтеся зробити так, щоб користувач сприйняв ваше посилання як джерело корисної інформації, а не як спам.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Ідеальним способом розміщення посилань є така схема: на своєму сайті ви пишете повну статтю, а на інших ресурсах розміщуєте короткий огляд і даєте посилання на повну версію. Так ви зможете залучити користувачів без загрози потрапити на блокування.

56
Слідкуйте за швидкістю завантаження сайту

Хто швидший - той і виграє. Користувач не любить довго чекати, якщо швидкість завантаження сайту перевищує 5 секунд, то швидше за все він закриє сайт і звернеться до іншого ресурсу. Якщо швидкість завантаження буде перевищувати 7 секунд для об'ємних сайтів, тоді ви ризикуєте втратити до 20% відвідувачів. При самостійній розкрутці сайту варто регулярно перевіряти з якою швидкістю завантажується ваш сайт. Зробити це можна за допомогою такого ресурсу як PageSpeed від Google. Нормально, коли мобільна версія сайту знаходиться в помаранчевій зоні, а версія для ПК - в зеленій.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

57
Розміщуйте корисний контент на інших сайтах

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Найнадійніший спосіб нарощування посилальної маси на інших ресурсах - написання статей на тематику свого сайту і розміщення їх на платних ресурсах, форумах і т.д. Таким чином ви зможете самостійно просувати сайт не побоюючись негативних реакцій з боку пошукових систем. Єдиний мінус такого методу просування - йде багато часу на підготовку якісного контенту.

58
Залишайте коментарі на інших ресурсах

Беріть участь в обговореннях питань, пов'язаних з темою вашого сайту. Залишаючи осмислені, розумні коментарі на форумах, ви можете привернути увагу нових відвідувачів до вашого сайту. Головне, щоб ваші коментарі були доречними, а не спамом.

59
Обмінюйтеся посиланнями з партнерами і дружніми компаніями

Довіра до свого сайту можна підвищити шляхом обміну посиланнями з компаніями, які працюють в тій же або суміжній галузі. Звичайно, прямі конкуренти навряд чи захочуть робити вам безкоштовну рекламу, це зрозуміло. Йдеться, наприклад, про такі випадки. Припустимо, ви займаєтеся виготовленням дитячих меблів. Обмін посиланнями з магазинами товарів для дітей буде взаємно вигідний і вам і іншій фірмі.

60
Створюйте сторінки в соціальних мережах

Соціальні мережі зайняли міцне місце в житті практично кожної людини. Через них щодня продається велика кількість різних товарів і послуг. Для самостійної розкрутки сайту це дуже важливий метод просування. Створюючи сторінки, роблячи регулярні посилання на свій сайт з оригіналами публікацій, ви створите органічний трафік, який позитивно вплине на швидкість розкрутки. Як створювати сторінки в соціальних мережах, думаємо, розповідати не потрібно. Зараз про це знає навіть дитина, тому не будемо витрачати час. Скажемо тільки, що без соціальних мереж самостійна розкрутка проходить набагато повільніше.

61
Регулярно оновлюйте публікації на сторінках в соціальних мережах

Найпопулярнішими соціальними мережами для ведення бізнесу на даний момент є Facebook і Instagram. Для самостійного просування свого сайту в соціальних мережах необхідно регулярно публікувати фото, відео та текстові матеріали. Для текстів в соціальних мережах важлива вимога одне - вони не повинні бути довгими. Ви можете просто написати коротку вижимку зі статті, яка розташована на сайті і дати посилання. Фотографії повинні бути красивими і привертати увагу цільової аудиторії. Довгих відеороликів теж слід уникати.

62
Спілкуйтеся з підписниками в соціальних мережах

Після створення сторінок і наповнення їх контентом у вас з'являться підписники. Це ваша цільова аудиторія, яка в будь-який момент може стати покупцями. Відповідайте на коментарі, будьте доброзичливі, ввічливі. Спілкуйтеся з вашими клієнтами, м'яко направляйте на свій сайт. Таким чином ви збільшите конверсію, яка позитивно позначиться на всьому процесі просування сайту.

63
Використовуйте таргетовану рекламу для більш широкого охоплення аудиторії

Реклама в соціальних мережах платна, але при грамотному налаштуванні рекламної компанії вартість одного підписника обійдеться всього в кілька центів. Зате так ви зможете залучити до свого сайту увагу користувачів з усього світу. Налаштування рекламних кампаній в соціальних мережах дозволяють вибрати аудиторію за різними ознаками, на основі їхніх інтересів і переваг.

64
Приймайте участь в обговореннях співтовариств

У соціальних мережах багато різних спільнот, які об'єднують людей за інтересами. Якщо у вас товари або послуги для дітей, логічно буде вступити в різні співтовариства для батьків і активно брати участь в різних обговореннях. Це ще одна хороша можливість привернути увагу до свого сайту.

65
Будьте в тренді останніх подій і публікуйте актуальну інформацію

Новини про події, які емоційно торкають людей або корисні в якості вирішення їхніх проблем, швидко поширюються. Тримайте руку на пульсі, будьте в курсі останніх подій у вашій галузі та повідомляйте про це вашим підписникам і відвідувачам сайту.

66
Створення свого каналу на Youtube - один із способів самостійного просування сайту

Публікація оглядів товару, демонстрація того, як ваша послуга допоможе користувачеві вирішити його проблему позитивно вплине на впізнаваність вашого бренду і підвищить довіру потенційного покупця. Відео-огляди користуються популярністю серед користувачів ресурсу.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

67
Використовуйте Youtube в якості ще одного каналу продаж

Додавайте до відео текстовий опис, в якому вкажіть адресу сайту, сторінки в соціальних мережах. Розкажіть аудиторії про те, як можна замовити вашу послугу або придбати товар. Регулярно відповідайте на коментарі, спілкуйтеся з аудиторією.

68
Працюйте з запереченнями

Усім догодити неможливо. Будьте готові до того, що час від часу у вас на сторінках сайту або соціальних мереж будуть з'являтися негативні відгуки. Це можуть бути як найняті конкурентами боти, так і живі люди. Ваше завдання - показати живим підписникам і відвідувачам, що навіть коли є проблема, ви можете її оперативно вирішити. Чемно відповідайте, будьте витримані і чемні.

69
Створіть на сайті сторінку з найпоширенішими питаннями

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Коли відвідувачів сайту стане багато, вам часто доведеться відповідати на якісь прості питання про спосіб оплати, повернення, якихось характеристиках товару. Від постійно повторюваних питань ми можете втомитися самі, та й користувачеві не завжди хочеться дзвонити до менеджера по кожній дрібниці. Наявність секції з питаннями-відповідями продемонструє відвідувачам сайту, що ви дбайливо ставтеся до їх часу.

70
Використовуйте email-розсилку при самостійному просуванні сайту

Ми вже говорили про те, як можна залучити нові ліди і зібрати базу даних клієнтів. Реєструючись на сайті, люди залишають свою електронну адресу. Намагайтеся використовувати даний метод просування неагресивно, щоб не викликати невдоволення клієнта. А ось регулярні розсилки з новими товарами, інформацією про акції та знижки може підвищити довіру до вас і вашого сайту.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине

71
Розміщуйте свої товари на сайтах оголошень

Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Якщо ви - власник інтернет-магазину, то даний метод відмінно підходить для самостійної розкрутки свого сайту. Існує чимало ресурсів, які пропонують безкоштовну реєстрацію та розміщення у них свого товару. Серед них:

 • obyava.ua
 • besplatka.ua
 • izi.ua
 • ogolosha.ua
 • bazar.ua
 • www.olx.ua

72
Замовлення на сайті і в соціальних мережах обробляйте швидко

Час - найважливіший ресурс. Якщо ви будете тягти з обробкою замовлення, клієнт піде до швидшого продавця. Оперативно реагувати на запити слід як на сайті, так і в соціальних мережах.

73
Вказуйте всюди, як з вами можна зв'язатися

Дайте якомога більшій кількості потенційних покупців дізнатися про вам сайт. Адреса сайту повинна бути на візитках, в соціальних мережах, в підписі електронної пошти і т.д.

74
Пишіть тематичні статті

При самостійній розкрутці сайту важливо постійно розширювати аудиторію. Публікації своїх статей на інших сайтах з розміщенням посилання дозволить збільшити охоплення і отримати додатковий трафік на свій сайт.

75
Самостійна розкрутка сайту - завдання непросте, але цікаве

При самостійній розкрутці сайту важливо уважно поставитися до кожного нюансу, виконувати чітко інструкції.
При цьому, на роботу над сайтом у вас піде чимало часу. Слід запастися терпінням і бути готовим до того, що не все буде виходити з першого разу. Якщо у вас немає часу займатися всім самостійно, ви завжди можете звернутися до фахівців з просування сайтів в лідери пошукової видачі.
Таргет реклама Инстаграм в Израиле и Украине
Підписуйтесь на наш Інстаграм @prisraofficial
Оцініть матеріал:
PRISRA
PRISRA

Будь в курсі новин